Przejdź do treści

Technologia aniflo

Jakość offsetu
Prostota fleksografii
Elastyczność cyfry

Codimag łączy druk offsetowy, fleksograficzny i cyfrowy, biorąc z nich to co najlepsze, dla maksymalizacji wydajności produkcyjnej

Aniflo : Prostota działania

Aniflo to aniloksowy druk offsetowy bez stref farbowych – jest to odpowiedź na rosnący popyt klientów na krótsze nakłady druku o najwyższej jakości przy jednoczesnej presji na minimalizację kosztów. Technologia łączy wysoką jakość offsetu z prostotą i niezawodnością fleksodruku.

Aniflo technology inking system

Zachowując jakość druku offsetowego, Aniflo skraca czas konfiguracji, eliminując kontrolę i ustawienie stref farbowych. Reprodukcja kolorów jest łatwiejsza i bardziej przewidywalna.

1 – Aniloks

2 – Wałek gumowy

3 – Płyta offsetowa

4 – Obciąg

Aniflo wykorzystuje wyłącznie cztery cylindry w systemie farbowym pracujących z gęstą farbą offsetową typu waterless UV. Wałek rastrowy zapewnia transfer warstwy farby na gumowy wałek, który następnie przekazuje farbę na płytę offsetową, a ta z kolei na obciąg. Każdy wałek ma taką samą średnicę, co sprawia że nie występuje efekt ducha. Zapewnia to spójność kolorów w poprzek i wzdłuż wstęgi. Dokładna, kontrolowana ilość farby trafia na płytę, a co za tym idzie i na podłoże na całej szerokości wstęgi, czego efektem jest uzyskanie zgodności  kolorów na każdej etykiecie z nakładu.

Aniflo + Semirotacja + Cyfrowy workflow =
Jakość + Szybkość + Niskie koszty

.

Codimag w celu osiągnięcia specjalistycznej maszyny pozwalającej na produkcję niskonakładową wysokojakościowych i wysokouszlachetnionych etykiet połączył różne technologie wybierając z każdej z nich to co najlepsze. Z Offsetu – jakość druku, z Fleksografi – prostotę dozowania farby, z semirotacji – niskie koszty stałe, z cyfrowego workflow – szybkość i powtarzalność przygotowalni. W oparciu o swoje 40 letnie doświadczanie dodał do tego własne rozwiązania i patenty by powstała maszyna spełniające potrzeba dzisiejszego najbardziej wymagającego rynku etykiet

Zminimalizuj czas i koszt narządu

Zmaksymalizuj zyski przy krótkich nakładach

Aniflo codimag low waste efficiency narrow web printing

Wykorzystanie aniloksa

Łatwość obsługi i utrzymania.
Brak równowagi woda/farba.

Semirotacja

Łatwa zmiana prac, bez zbędnych strat

Bez regulacji docisku. Brak regulacji wałków; przenoszenie farby jest stałe wzdłuż i w poprzek wstęgi.
Bez efektu ducha; forma dostaje świeżą farbę za każdym obrotem.

Technologia offsetowa

Tanie farby i płyty offsetowe (około 3$/szt.).
Druk HD.
Jeden zespół na dany kolor, zarówno do drobnego pisma i apli.
Nadruk na dowolnym podłożu bez primera i uzdatniania podłoża, przy bardzo wysokich prędkościach

Cyfrowy obieg prac

Integracja urządzeń do produkcji płyt
Natychmiastowy wydruk próbny na skalibrowanej i w pełni automatycznej drukarce.
Możliwość drukowania w poszerzonym Gamucie.
Stały i powtarzalny wydruk.

Wyposaż swoją maszynę tak,
jak tego potrzebujesz

Codimag specjalizując się w rozwiązaniach do produkcji luksusowych wysokouszlachetnionych etykiet opracował maszyny w konstrukcji modułowej. Dzięki temu oferuje możliwość instalacji wielu rozwiązań w linii. Złocenie na gorąco, na zimno, wytłaczanie, lakierowanie, sitodruk, laminacja, sitoduk cyfrowy. To oznacza możliwość skonfigurowania przez producentów etykiet maszyny zgodnie z ich potrzebami oraz nadanie produktom atrakcyjnego wyglądu np. z wy korzystaniem lakierów metalicznych, elementów wypukłych i złotych realizowanych w jednym przejściu.

Semirotacyjny hot-foil

Tłoczenie folią na gorąco jest często postrzegane jako technologia kosztowna ze względu na wysoki koszt przygotowania grawerowanych cylindrów. VIVA 340 wykorzystuje matryce magnezowe o grubości 1 mm lub matryce miedziane (montowane na cylindrze magnetycznym) aby obniżyć koszty oprzyrządowania do krótkich serii. Rozwiązanie to pozwala pracować z prędkością maksymalną powyżej 10 000 uderzeń na godzinę. Precyzyjna kontrola docisku umożliwia optymalne przenoszenie folii zarówno w przypadku elementów aplowych jak i drobnych detali. Dzięki systemowi semi rotacyjnemu i  oszczędzającemu folię nasze rozwiązanie pozwala klientom zaoszczędzić nawet do 80% folii! Dodatkowo system daje możliwość stosowania równocześnie wielu węższych rolek foli na wałkach ciernych wraz z precyzyjnym naciągiem folii, pozwalając wygenerować kolejne oszczędności poprzez wykorzystywanie dopasowanych wąskich rolek dla poszczególnych folii.

Codimag semi rotary hot foil unit

Stacja Flat-bed – płaskie foliowanie i wytłaczanie

Rozwiązanie to daje nam wiele możliwości uzyskania opcji zdobienia z folią lub bez, takich jak tłoczenie folią na gorąco (HotFoil-Stamping), foliowanie z mikrowzorem (Fluted Foiling), wytłaczanie bez druku (Blind Embossing), mikrotłoczenie (Micro Embossing), foliowanie wielowarstwowe (Multilevel Foiling) i tłoczenie….

Urządzenie daje możliwość pracy z folią wzdłuż lub w poprzek wstęgi oraz wykonania multiuderzeń w każdym przejściu. Dzięki temu możliwe są różne procesy na tym samym zleceniu w jednym przejściu wstęgi.

System prowadzenia folii oferuje możliwość pracy z kilkoma rolkami folii równocześnie, w celu uzyskania bardziej wyrafinowanego projektu etykiety. System oszczędzania folii ogranicza zużycie folii także poprzez dopasowanie pojedyńczego indywidualnego kroku w najbardziej korzystnym kierunku.

Szybkość może osiągnąć aż do 25 000 uderzeń na godzinę oraz do 7 uderzeń na raport. Codimag jest jedynym producentem maszyn do druku, który oferuje jednostkę flat-bed w linii w nieprzerwanym procesie.

codimag flat bed foiling and embossing unit

Sitodruk

Codimag i SPG Prints  opracowali technologię semirotacyjnego sitodruku umożliwiającą drukowanie dowolnych prac przy użyciu jednego rozmiaru sita. Czas narządu i straty z tym związane są zoptymalizowane. Stacja sitodruku może pracować z niedrogimi sitami RotaMesh i RotaPlate. Zestaw pierścieni można ponownie wykorzystywać do dowolnych raportów i zleceń.
Idealne rozwiązanie dla aplikacjibezbarwnych “no-label look”, dla kolorów o wysokim połysku, lakierów specjalnych, efektów wypukłych lub Braille, dla różnych rynków: napojów, żywności, detergentów….

codimag semi rotary screen printing unit

Stacja fleksograficzna – lakierowanie i laminowanie

Lakierowanie UV, kryjąca biel, efekty specjalne – to wszystko z wykorzystaniem fotopolimerów montowanych na magnetycznym cylindrze w maszynie lub na tulei drukowej poza maszyną. System laminowania można zamontować nad stacją fleksograficzną dla lamiantów samoprzylepnych, laminowania na mokro lub folii na zimno.

Die-Cut / Slitting / Stripping

Wycinanie bazuje się na jednym rozmiarze cylindra magnetycznego dla wszystkich raportów i wykorzystuje tanie elastyczne matryce sztancujące.. Głębokość nacięcia jest kontrolowana przez system Gap Master. Cięcie i przycinanie krawędzi można osiągnąć za pomocą noży nożycowych , żyletkowych lub zespołów noży krążkowych.

Wykańczanie pudełek składanych / nieprzerwane przewijanie

Po wydrukowaniu i ozdobieniu pracy można również zdecydować się na dokończenie procesu przygotowania produktu w linii.

Maszyny Codimag można doposażyć w rozwiązanie dla produkcji produktów w postaci pudełek/arkuszy (bigowanie na płasko I sztancowanie oraz układanie w stos), lub rolek produkcyjnych (nawijaki non stop – turret rewinders) lub arkuszowanie dla przemysłu etykiet wtapianych w gotowy produkt – IML. Odkryj nasze rozwiązania!