Przejdź do treści

Inline finishing

Zwiększ swoją produktywność
dzięki rozwiązaniom do uszlacheniania w linii!

Skonfiguruj maszynę zgodnie ze swoimi potrzebami, aby uzyskać maksymalną wydajność!

Stacje uszlachetniające druk

Zwiększ wartość swoich prac dzięki niedrogim narzędziom
i produktywnym rozwiązaniom

Semirotacyjny Hot-Foil

Tłoczenie folią na gorąco jest często postrzegane jako technologia kosztowna ze względu na wysoki koszt przygotowania grawerowanych cylindrów. VIVA 340 wykorzystuje matryce magnezowe o grubości 1 mm lub matryce miedziane (montowane na cylindrze magnetycznym) aby obniżyć koszty oprzyrządowania do krótkich serii.

Rozwiązanie to pozwala pracować z prędkością maksymalną powyżej 10 000 uderzeń na godzinę.

Precyzyjna kontrola docisku umożliwia optymalne przenoszenie folii zarówno w przypadku elementów aplowych jak i drobnych detali. Dzięki systemowi semi rotacyjnemu i  oszczędzającemu folię nasze rozwiązanie pozwala klientom zaoszczędzić nawet do 80% folii!

Dodatkowo system daje możliwość stosowania równocześnie wielu węższych rolek foli na wałkach ciernych wraz z precyzyjnym naciągiem folii, pozwalając wygenerować kolejne oszczędności poprzez wykorzystywanie dopasowanych wąskich rolek dla poszczególnych folii.

Stacja Flatbed – płaskie foliowanie i wytłaczanie

Rozwiązanie to daje nam wiele możliwości uzyskania opcji zdobienia z folią lub bez, takich jak tłoczenie folią na gorąco (HotFoil-Stamping), foliowanie z mikrowzorem (Fluted Foiling), wytłaczanie bez druku (Blind Embossing), mikrotłoczenie (Micro Embossing), foliowanie wielowarstwowe (Multilevel Foiling) i tłoczenie….

Urządzenie daje możliwość pracy z folią wzdłuż lub w poprzek wstęgi oraz wykonania multiuderzeń w każdym przejściu. Dzięki temu możliwe są różne procesy na tym samym zleceniu w jednym przejściu wstęgi.

System prowadzenia folii oferuje możliwość pracy z kilkoma rolkami folii równocześnie, w celu uzyskania bardziej wyrafinowanego projektu etykiety. System oszczędzania folii ogranicza zużycie folii także poprzez dopasowanie pojedyńczego indywidualnego kroku w najbardziej korzystnym kierunku.

Szybkość może osiągnąć aż do 25 000 uderzeń na godzinę oraz do 7 uderzeń na raport. Codimag jest jedynym producentem maszyn do druku, który oferuje jednostkę flat-bed w linii w nieprzerwanym procesie.

codimag flat bed foiling and embossing unit

Sitodruk

Codimag i SPG Prints  opracowali technologię semirotacyjnego sitodruku umożliwiającą drukowanie dowolnych prac przy użyciu jednego rozmiaru sita. Czas narządu i straty z tym związane są zoptymalizowane. Stacja sitodruku może pracować z niedrogimi sitami RotaMesh i RotaPlate. Zestaw pierścieni można ponownie wykorzystywać do dowolnych raportów i zleceń.
Idealne rozwiązanie dla aplikacjibezbarwnych “no-label look”, dla kolorów o wysokim połysku, lakierów specjalnych, efektów wypukłych lub Braille, dla różnych rynków: napojów, żywności, detergentów….

Konwerting

Usprawnij swoją produkcję dzięki konwertowaniu w linii

Stacja fleksograficzna – lakierowanie i laminowanie

Lakierowanie UV, kryjąca biel, efekty specjalne – to wszystko z wykorzystaniem fotopolimerów montowanych na magnetycznym cylindrze w maszynie lub na tulei drukowej poza maszyną. System laminowania można zamontować nad stacją fleksograficzną dla lamiantów samoprzylepnych, laminowania na mokro lub folii na zimno.

Die-Cut / Slitting / Stripping

Wycinanie bazuje się na jednym rozmiarze cylindra magnetycznego dla wszystkich raportów i wykorzystuje tanie elastyczne matryce sztancujące.. Głębokość nacięcia jest kontrolowana przez system Gap Master. Cięcie i przycinanie krawędzi można osiągnąć za pomocą noży nożycowych , żyletkowych lub zespołów noży krążkowych.

Wykańczanie pudełek składanych / nieprzerwane przewijanie

Po wydrukowaniu i ozdobieniu pracy można również zdecydować się na dokończenie procesu przygotowania produktu w linii.

Maszyny Codimag można doposażyć w rozwiązanie dla produkcji produktów w postaci pudełek/arkuszy (bigowanie na płasko I sztancowanie oraz układanie w stos), lub rolek produkcyjnych (nawijaki non stop – turret rewinders) lub arkuszowanie dla przemysłu etykiet wtapianych w gotowy produkt – IML. Odkryj nasze rozwiązania!

Łącz moduły i stwórz maszynę
na miarę Twoich potrzeb