Przejdź do treści

Digital & Color workflow

Zintegruj maszynę z cyfrowym przebiegiem pracy

Odkryj kompleksowe rozwiązanie dla doskonałego dopasowania kolorów, drukowania i kontroli.

Od przygotowalni przez druk aż do kontroli in-line.
Usprawnij produkcję, aby uzyskać doskonały cyfrowy przepływ pracy.

Przygotowalnia:
Automatyzacja i zarządzanie kolorami

Drukuj jak Ci się podoba!

aniflo codimag proof=press

Z racji coraz krótszych zleceń, cyfrowa automatyzacja pracy dla przygotowalni pozwala operatorom na przygotowanie multikodów oraz zleceń.

Codimag współpracuje z liderami na rynku oprogramowania, aby implementować łatwiejsze rozwiązania do zarządzania produkcją na maszynach VIVA. Możesz w zaledwie moment przygotować zlecenie z ustawieniami dedykowanymi dla naszego rozwiązania: parametry płyt, ustawienia finishingu, komunikacja z drukarką, proof, spis zleceń…

Poprzez system zarządzania kolorami będziesz w stanie już przed pierwszym wydrukiem dopasować kolor do wymagań klienta z przewidzianą deltą E. Dla druku z rozszerzonym gamutem możesz konwertować zlecenia na CMYKOGV i redukować w ten sposób czas oraz odpady przy zmianie zlecenia.

Druk:
Dopasuj kolorystykę w mgnieniu oka dla uzyskania maksymalnej wydajności

Dzięki stabilności i powtarzalności druku Aniflo, oczekiwany kolor uzyskasz natychmiast niezależnie od tego czy drukujesz rozszerzonym gamutem czy kolorami spotowymi.

Poprzez wykorzystanie rozszerzonego gamutu ze stałą gamą kolorów (CMYK + OGV w zależności od zlecenia), jesteś w stanie wydrukować zlecenie z jeszcze mniejszym czasem przygotowania i z mniejszą ilością odpadów.

Rozwiązanie Aniflo oraz nafarbianie poprzez wałek rastrowy w połączeniu z niesamowitą stabilnością bezwodnego offsetu, gwarantuje przewidywalność kolorystyczną. Nie ma potrzeby wykonywania próbnych przedruków w celu dobierania koloru i farby.

Stabilność oznacza powtarzalność: Możesz wydrukować to samo zlecenie, niezależnie od czasu i miejsca, otrzymując ten sam rezultat za każdym razem.

Inspekcja:
Ujednolicona kontrola dla Ciebie i Twoich klientów

Dopasowanie koloru jest bardzo istotne dla producentów posiadających co raz to bardziej wymagających klientów. Wydrukowanie prawidłowego koloru to jedno, przekonanie do niego właścicieli marki oraz ich klientów końcowych to drugie.

Dlatego CODIMAG oferuje również inspekcję druku, która pozwoli precyzyjnie kontrolować cały proces.

CODIMAG oraz ODESYO współpracują przez ostatnie lata, aby zaoferować wielofunkcyjne urządzenie inspekcyjne do bieżącej kontroli o nazwie Smijet.


Dzięki ich opatentowanemu rozwiązaniu, Smijet jest w stanie dojrzeć najmniejszą różnicę pomiędzy (PDFX lub wzorcem druku) a rzeczywistym wydrukiem. I to wszystko na żywo, bez konieczności zatrzymania druku.

Smijet w czasie rzeczywistym kontroluje spójność koloru, niezależnie od podłoża, dla 100% szerokości wstęgi i wykrywa odchylenie od normy rzędu ΔE≤1 z dokładnością do 1mm2, skanując bezpośrednio obraz i tekst.